DIVADLO VĚŽ - Divadlo nejen pro děti
ÚVODNÍ STRÁNKA   |   NĚCO O NÁS   |   REPERTOÁR   |   ON-LINE OBJEDNÁVKA

OHLASY   |   NÁSTĚNKA   |   DIVADELNÍ STUDIO   |   KONTAKT


NĚCO O NÁS


Jednoho krásného dne bylo z lásky a nezadržitelné touhy hrát, poprvé a naposledy založeno Divadlo Věž..


Celé se to seběhlo přibližně takto:

Divadlo Věž vzniklo na prahu léta v roce 2003 díky dvěma mladým lidem. Říkejme jim třeba Katka a Vlastík, nebo Vlastík s Katkou, chcete-li. Tihle dva - původním povoláním ekonomka a pokrývač - se spolu seznámili v jednom malém venkovském divadle, které bylo zaměřeno na tvorbu pro děti a mládež. Za pouhý rok a půl, co se znali, jim osud nečekaně - a dnes už víme, že s dobrými úmysly - zamíchal kartami.

Jednoho dne, který byl stejně krásný, jako všechny před ním, stáli oba dva z ničeho nic před otázkou "A co teď?" Tak se stalo, že bylo za krátkou dobu v Brně založeno úplně nové Divadlo Věž. Jak už bývá zvykem, začátky nebyly nijak jednoduché, ale díky rostoucím ohlasům i velké pořadatelské aktivitě samotného souboru, se naštěstí podařilo první překážky rychle překonat. Divadlo Věž tak celé dva roky cestovalo se svojí první pohádkou "Káťa a Škubánek" po všech koutech naší krásné české země. Zájem diváků i pořadatelů trvale narůstal a současně s tím i chuť Vlastíka a Katky nazkoušet nové představení. Pátrali v knihovně, prohledali sklep, podívali se i na půdu a nakonec našli půvabnou knížku, nesoucí název "Radovanovy radovánky". Líbilo se jim, že je kromě samotného děje plná typického "svěrákovského" humoru, což částečně prozrazuje i samotného autora - Zdeňka Svěráka. Ten nejen, že s divadelním zpracováním souhlasil, ale dokonce s Divadlem Věž na tomto díle spolupracoval. Původně prý sice počítal s tím, že právě on bude hrát postavu Radovana, když mu ale Vlastík vysvětlil, že na tuhle roli čekal celý svůj život a své tvrzení navíc podpořil působivým "psím" výrazem v očích, pan Svěrák nakonec svolil a namluvil místo toho roli vypravěče. Nové představení tak získalo nezaměnitelný nádech v podobě podmanivého hlasu samotného Zdeňka Svěráka, který diváky provází celým příběhem.

Divadlo Věž se toho času navíc rozrostlo o další dva členy - člena jedna a člena dvě, chcete-li. Další dva roky uběhly jako nic a tak se opět dostavila neodkladná potřeba Katky a Vlastíka divadlo zavřít a jít si raději hledat nějaké slušné zaměstnání! Ale to byl jen vtip. Ve skutečnosti se rozhodli oživit jeden z nejoblíbenějších večerníčků, což byl jejich sen už v době, kdy divadlo zakládali. Jistě už tušíte, že se jedná o pohádku "Příhody včelích medvídků". Protože si oba přáli, aby výsledek stál skutečně za to, oslovili s nabídkou spolupráce skladatele Petra Skoumala, který je společně se Zdeňkem Svěrákem autorem veškeré hudby z tohoto večerníčku. A podařilo se! Nejenom, že Petr Skoumal pro Divadlo Věž znovu nahrál všechny známé písničky, ale vytvořil také spoustu nových doprovodných melodií a zvuků. Po hudební stránce se tedy jedná o nefalšovaný originál, což jistě potěší všechny vášnivé sběratele! Představení začalo mít úspěch mimo jiné i díky brněnské výtvarnici Evě Peřinové, která má kromě našich sympatií také velice šikovné ruce, které ještě ke všemu ovládá hlava, plná úžasných nápadů!

My se ovšem musíme posunout dál, protože tu pomalu začíná docházet místo. Soubor během následujícího roku nečekaně opustil člen "dva", ale zanedlouho jej nahradil nový člen "dva-dva", který hned po roce spolupráci ukončil a místo něj se vrátil původní člen "dva". Zároveň s ním se vrátila i neodkladná potřeba nazkoušet novou pohádku, ovšem tentokrát už nebylo nutné přemýšlet, jaká to bude. Během posledních dvou let totiž velká spousta diváků vyslovila přání, aby bylo uvedeno pokračování včelích medvídků. Této žádosti bylo ze strany divadla s velkou chutí vyhověno a tak vzniklo představení "Včelí medvídci od jara do zimy", pro které i tentokrát skladatel Petr Skoumal vytvořil hudební podklady a další kouzelné melodie. Vlastík a Katka si navíc přáli, aby postavu Maminky a Babičky namluvila jejich oblíbená herečka Jana Hlaváčová. Ta spolupráci s Divadlem Věž přijala (mimochodem je to neuvěřitelně milá osoba) a tak její překrásný hlas, dodal celému příběhu kouzelný, poetický nádech.
Uvidíme, co se z toho vyklube...
A to se prosím pěkně pomalu dostáváme až do současnosti, takže děkuji za pozornost všem, kteří vydrželi číst až sem a za odměnu prohlašuji, že pro tento týden máte povinnou četbu splněnou! Na závěr vám ještě prozradím, že se v současné době chystá v Divadle Věž něco nového, takže uvidíme, co se z toho nakonec vyklube.

Autor tohoto textu si přál zůstat anonymní...


zpět na začátek stránky  |  úvodní stránkaDIVADLO VĚZ - DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI, ŠKOLY I ŠKOLKY, DIVADLO PRO MALÉ I VELKÉ DIVÁKY V RÁMCI CELÉ ČR
Doporučujeme: Divadelní studio  |  Hudební produkce, kulturní a společenské akce  |  Odkazy