DIVADLO VĚŽ - Divadlo nejen pro děti
ÚVODNÍ STRÁNKA   |   NĚCO O NÁS   |   REPERTOÁR   |   ON-LINE OBJEDNÁVKA

OHLASY   |   NÁSTĚNKA   |   DIVADELNÍ STUDIO   |   KONTAKT


OHLASY


Milé divadlo Věž, gratuluji k Vašemu webu, ale ještě větší DÍK a OBDIV bych Vám chtěla vyjádřit za Vaši práci, kterou děláte s nesmírným nasazením, srdcem, citem, a kterou rozdáváte radost a pohlazení těm nejupřímnějším a tedy i nejnáročnějším divákům...... NAŠIM DĚTEM. Kéž by bylo v naši zemi více takových divadel, která by svoji práci dělala tak poctivě jako vy. Pracuji jako učitelka a viděla jsem spousty představení pro děti. Od úžasných, dobrých, méně dobrých, propadáků, až po taková u kterých vidina rychle vydělaných peněz skončila u zmateného pobíhání s loutkou v ruce. Jsem moc ráda, že pořád se najdou herci jako vy s pohádkovým H :), kteří se pro rozzářené dětské oči a úsměv snaží dělat v dnešní "zrychlené době" maximum. Velké díky, hodně sil, elánu a spokojených lidských duší přeje Lída L. :)

Lída


Dobrý den,
jsme velkými příznivci Vašeho divadla Věž. Jsme z Pardubic a již jsme ve Vašem podání viděli všechna tři představení pro děti. Dnes jsme přišli ze Včelích medvídků úplně unešení. Velmi rádi bychom navštívili představení znova, a to jak "Včelí medvídky", tak i "Káťu a Škubánka". Rádi si na představení zajedeme někam v okolí. V neposlední řadě bych Vám ráda poděkovala za Vaši práci, je vidět vaše nasazení a chuť pracovat pro děti a oni to ocení. Náš chlapeček (3 a půl roku) dnes poprvé po představení plakal, že to bylo moc krátké a nechtěl domů!!!!! Za laskavou odpověď vám děkuji a přeji celému Vašemu mladému kolektivu hodně zdraví, dobrých nápadů a plné sály šťastných dětí!!! Hezký den!

Vahovská Hana


Vážený kolektive divadla Věž,
chtěli bychom Vám všem vyjádřit poděkování za velmi vstřícné jednání, kterým jste vyjádřili ochotu při naší návštěvě Vašeho divadelního představení "Příhody včelích medvídků" v Mikulově. Byli jsme mile potěšeni, že jste na nás mysleli, organizačně jste zajistili volný vstup pro děti ze stacionáře včetně doprovodu. Dětem i zaměstnancům stacionáře se vystoupení velmi líbilo. Těšíme se, že Vás opět navštívíme na Vašem dalším představení. A budeme se těšit na případnou další spolupráci. Ještě jednou Vám moc děkujeme.

Se srdečným pozdravem za kolektiv pedagogických pracovníků ZŠ Mikulov, Mgr. Olga Čížková


Vážení,
dnes jsme se zúčastnili divadelního představení "PŘÍHODY VČELÍCH MEDVÍDKŮ" v Prachaticích. Naše mateřská škola za každým představením dojíždí autobusem, ale dnešního dne jsme vůbec nelitovali, že jsme se zúčastnili, naopak všechny děti včetně p.učitelek byly nadšeny touto pohádkou. Oba chlapci i slečna se zhostili svých rolí naplno, prožívali pohádku s plným nasazením od začátku až do samého konce jako naše děti. Přiznám se i já jsem hltala vystoupení Vašich mladých herců, písničky doplněné veselými melodiemi. Shrnu 3 slovy - KRÁSA, NADŠENÍ, DĚKUJEME!

Pecková Zdenka, ředitelka MŠ Lažiště, okres Prachatice


Vážení přátelé,
dnes jsme se zúčastnili představení Vašeho divadla Příhody včelích medvídků. Přiznám se, že jsem měla trochu obavy, jestli představení není spíš pro děti z mateřských škol a jestli naši "velcí" páni kluci (3.a 4. roč.) nebudou dávat najevo, že to je pro malé a oni že se nudí. Věřte, že to umějí a že mě s tím někdy dokážou pěkně otrávit.
Mile překvapená jsem pozorovala, jak i ti největší frajeři sledují pohádku doslova s otevřenou pusou. Mě osobně Vaše představení zaujalo taky. Bylo to krásné, něco tak pěkného jsem už dlouho neviděla. Moc Vám za všechny diváky děkuji a pokud se zase někdy z moravské metropole vydáte do Rakovníka, nezapomeňte nás kontaktovat! Jsme sice malá vesnická škola a školka, ale určitě si žádné Vaše představení už nenecháme ujít! Přeji Vám hodně takových vydařených pohádek!

S pozdravem V. Kantoříková, ZŠ a MŠ Olešná u Rakovníka


Radovanovy radovánky v Broumově

Ten, kdo v sobotu 17.února odpoledne zavítal do Městského divadla v Broumově, určitě neudělal špatně a jistě odcházel s písničkou na rtech. Jako každý měsíc touto dobou, byla pro děti připravena pohádka, tentokrát v podání třech herců z Divadla Věž Brno, kteří k nám přivezli příběh zahradnického kluka Radovana, kterého děti mohly znát z večerníčků či ze stejnojmenné knížky. Autorem pohádky je pan Zdeněk Svěrák, jehož známý hlas se ozýval divadlem po celé představení, kdy dětem, jakožto vypravěč, přinášel zprávy o životě Bohouška, tedy vlastně Radovánka, jak ho později přejmenoval, neboť tento veselý chlapec se dokázal radovat z každé maličkosti. Dále jsme poznali jeho psa Kvika, jeho kamarádku Kačenku (mimochodem se měli moc rádi), ale také nás seznámil s postavou klackovitého kluka Huga, kterému se rozhodl přezdívat "zlý Hugo", neboť stále škodil v počínání našich dvou kamarádů. V průběhu představení zazněla spousta písniček, zazpívaných na živo, ke kterým napsal hudbu Jan Zrzavý. I scéna byla, jak má být – pěkná, jednoduchá a přitom velice funkční. Více než 100 dětí, kteří toto představení navštívily se během jedné hodiny výborně pobavily, poučily a odcházely s úsměvem a plni zážitků, které i v průběhu představení sdělovaly svým rodičům. I oni, tedy rodiče, prarodiče, sourozenci a všichni ostatní se během představení několikrát pousmáli nad tím, jak to chodí v jednom malém zahradnictví u jednoho velkého města. "Ten, kdo se dobře díval a taky dobře poslouchal, tomu i z docela malých a obyčejných věcí mohlo vyrůst velké dobrodružství" ukončil Zdeněk Svěrák svou pohádku. A měl pravdu...

(Regionální zpravodajský server "Naše Broumovsko").


DIVADLO VĚŽ OPĚT V MIKULOVĚ

Žáci ze ZŠ Školní a uživatelé Denního stacionáře v Mikulově navštívili divadelní představení "Radovanovy radovánky". Herci z brněnského divadla Věž jim opět umožnili zhlédnout toto vystoupení zdarma. Žáci si prožili příběh zahradníka Radovana a jeho kamarádky Kateřinky, který jim byl v mnohém dobrou radou i novou zkušeností. Opakem však byl škodolibý a zlý kluk Hugo, který se snažil vše zničit a každému ublížit. Vše dobře dopadlo a opět dobro zvítězilo nad zlem. Děti prožily čas naplněný smíchem i rytmickými písněmi, které doplnily potleskem. Na závěr žáci měli příležitost se vyfotografovat s účinkujícími, kteří je pozvali na další představení konané v Mikulově. Děkujeme za milé i vstřícné jednání.

Kolektiv pedagogických pracovníků ZŠ Mikulov, Školní 1 Zaměstnanci Denního stacionáře Mikulov


Dobrý den,
musím vám napsat, jaký jsme měli, díky vám, krásný kulturní zážitek. Včera jsme se vydali s našimi dětmi z mateřské školy v Číbuzi do divadla v Jaroměři na pohádku Příběhy včelích medvídků. Herci byli tak úžasní, že děti ani nedutali a napjatě pozorovali vše, co se na jevišti dělo. Na hercích nebyla vidět žádná únava z prvního představení, byli tak radostní, usměvaví a tu dobrou náladu přenášeli na nás. Chtěla bych vám říci, že tak krásné představení plné známých písniček, které se dětem moc líbí a často si je ve školce zpíváme nebo posloucháme, jsem dlouho neviděla, i když se snažíme využívat různých nabídek představení. Za naše děti vám moc děkuji a přeji vám hodně dalších dobrých nápadů a zaplněná hlediště, neboť v dnešní době plné násilí a střílení, které děti neustále sledují v televizi, jsou tato vaše představení k nezaplacení. Zdravím a přeji pěkný den!

Dana Adamírová


Dobrý den,
ráda bych se s vámi podělila o krásný zážitek z dnešního dopoledního představení Příběhů včelích medvídků. Pohádka ve vašem podání nadchla děti i paní učitelky, vtáhla nás do děje a nechtělo se nám ani odcházet. Chválím herecké i pěvecké výkony, scénu, kostýmy i tvořivé nápady, no prostě super! Už se zase těšíme ( ne na Ježíška ). ale na vaše další představení ve Vsetíně.

Anna Štěpánková (soukromá MŠ Štěpán, Vsetín)


Dobrý den,
děkujeme za krásné představení Příběhů včelích medvídků, které jsme mohli vidět dne 11.2. 2010 v Domažlicích. Moc se nám líbilo a budeme Vás vřele doporučovat.

Za celý učitelský sbor Blanka Mužíková ZŠ Mrákov - 1. stupeň


Nazdááár...
Divadlo Věž ve škole...

Ještě před jarními prázdninami přijelo do ZŠ Vsetín, Sychrov Brněnské divadlo Věž se svým veselým představením Radovanovy Radovánky. Do divadla se přišly pobavit jak děti z okolních mateřských školek, tak i nejmladší děti ze školy. Pohádka trvala asi hodinu, ale děti měly pocit, jako by šlo o jediný krátký okamžik. Z jídelny, kde se představení odehrávalo na stálém pódiu, se ozýval smích, občas i výkřiky údivu a radostné výskání, kdykoliv se Radovanovi něco pěkného povedlo. A že toho bylo dost! Herci hráli s plným nasazením a také hodně zpívali, zatahovali malé diváky do děje. Prostě byla to paráda! Takže zase někdy příště se společně sejdeme v divadle.

Základní škola Vsetín - Sychrov


MŠ JÍLOVICE

Dnes jsme byli na vašem představení "Příhody včelích medvídků" v Třeboni a musíme vám velice poděkovat za krásné představení, které se velice líbilo jak dětem tak i nám učitelkám. Bylo to jedno z nejhezčích představení, které jsme kdy s dětmi viděly. Pokud budete zase hrát v Třeboni nebo v našem okolí, dejte nám, prosím, vědět. Děkuji.

Yvetta Syrovátková, učitelka


Divadlo Věž Brno přivedlo na divadelní prkna večerníček
O včelích medvídcích


Včelí medvídci je již třetí pohádkou divadla Věž, se kterou v naší škole vystoupilo. První pohádkou byla Káťa a Škubánek a druhá Radovanovy radovánky. Herci neslevili z nasazené laťky, kterou si prvními pohádkami nastavili. Pohádka opět měla krásnou scénu, výborné výkony herců a v neposlední řadě krásné písničky. Ve Včelích medvídcích mě ale nejvíce zaujala snaha ukázat dětem (nejen dětem) cestu ke vzájemnému respektování, k lásce mezi lidmi. Děti viděli, že druhého pochválit hřeje na srdci oba, chváleného, ale i toho, kdo chválí. Ve hře se mnohokrát objevuje pochvala jedné postavy druhou. Budeme se těšit na další pohádku od divadla Věž Brno. Děkujeme.

ZŠ Bohušovice nad Ohří


Díky za Vaše divadlo a za to jak jej děláte. Vždy když vidím Vaše precizní do detailu zpracované nápady, tak i na chvíli uvěřím, že vymizela z dětských divadel šmíra a patos. Pokračujte prosím i nadále ve Vašem poselství, že divadlo pro děti, ale i celkově se může dělat s nadhledem a lehkostí. Těším se na další Vaše představení.

Divadelní Fanda


Divadelní představení "Včelí medvídci od jara do zimy"

Již druhý díl představení Příhody včelích medvídků je konečně tady. Opět jsme zažili novou dávku napínavých i legračních dobrodružství s novými melodiemi od skladatele Petra Skoumala. Mladí herci nás opět nezklamali, měli jsme za co tleskat.

MŠ Na Kopečku Vsetín


Naše děti dnes navštívily v Ivančicích divadelní představení "Příběhy včelích medvídků". Pohádka známá z Večerníčků se dětem moc líbila a s radostí si spolu s herci divadla Věž zazpívaly veselé písničky.

ZŠ + MŠ Dukovany


Humorné představení plné kouzelných písniček Petra Skoumala a Zdeňka Svěráka v podání Divadla VĚŽ z Brna nás vrátilo do doby, kdy jsme byli o něco mladší než teď a těšili se, až večerníčkový panáček otevře další ze svých pohádkových příběhů. Připomenout si jejich milou atmosféru bylo příjemné. Za hezké vystoupení děkují žáci 4.A a 4.B z naší školy.

ZŠ pod Vinohrady Uherský Brod


Ve středu 15. března 2011 zavítalo do ZŠ Vsetín - Sychrov Divadlo Věž které přijelo s představením Káťa a Škubánek. Pozvali jsme také malé kamarády z MŠ Na Kopečku a MŠ Sychrov. Naše děti využily možnosti a s vynikajícími herci se hned vyfotily. Divadlo bylo FANTASTICKÉ !! Takže za rok zase s jiným představením!!!

ZŠ Vsetín - Sychrov


S dětmi z naší školky jsme vyrazili v pátek 26.11. na představení Včelí medvídci. Počasí nám přálo, a tak jsme pěšky v pořádku dorazili. Včelí medvídci nás rozesmáli i rozezpívali a my jsme je potom i bodově ohodnotili. Dostali od nás to nejvyšší usměvavé hodnocení. Plni dojmů děti namalovaly obrázky Čmeldy a Brumdy, Čmelinky, Pučmelouda a dokonce i pařez, na který se přilepil Brumda. Tyto obrázky byly zařazeny do výtvarné soutěže s tématem: Co se mi nejvíce líbilo v pohádce, kterou jsem viděl/a. Děkujeme!!!

Ilona Plisková (ZŠ + MŠ Pohořelice)


Dobrý večer, dnes jsem shlédla představení Včelí medvídci od jara do zimy. Nádhera, úžasné, sympatičtí herci, no prostě super! Děkuji za skvělé nedělní odpoledne a celému divadlu posílám pozdrav!

Markéta Müllerová, Děčín


Dobrý den. Chtěla jsem Vám moc poděkovat za krásnou pohádku Včelí medvídci od jara do zimy. Dětem i paní učitelce se moc líbila, budeme rádi, když zase do Bystřice pod Hostýnem přijedete.

Marcela Hlobilová, MŠ Bělidla - Bystřice pod Hostýnem


Dobrý den,
chtěl bych Vám moc poděkovat za skvělé představení Radovanovy radovánky, které jsem se svou dcerou shlédl v sobotu v Praze. Opravdu jsme se bavili! Moc díky a přeji hodně úspěchů.

Jan Matějka


Dobrý den.
Nemám žádný dotaz, ale chci vám poděkovat za krásné představení, které jste uskutečnili v Příbrami na Waldorfské škole pro MŠ a to 3.12. 2009 v 10 hodin. Vedu na školce kroužek dramatický a divadelní a Vaše vystoupení byla přesně "moje parketa". Tak tedy ještě jednou dík i za děti, jimž se představení moc líbilo. Díky.

učitelka MŠ Kličkova vila Příbram Vrbková Květoslava


Cesta za kulturou: "Příběhy včelích medvídků"

Výborná reakce dětí! To jsme ještě nikde nezažili, aby s námi děti zpívaly všechny písničky a to hned od začátku představení !!! Takovými slovy chválili herci divadla Věž Brno naše malé diváky – žáky 1. ročníku a předškolní děti z mateřské školy. Dětmi jsou příběhy Čmeldy, Brumdy, Kvapníka a jiných hrdinů z čmeláčí říše velmi oblíbené. Brněnští herci měli toto představení úžasně zpracované – výborné dialogy, efekty, živě zpívané písně Petra Skoumala s texty Zdeňka Svěráka a zejména skvělá byla spolupráce herců s malými diváky. A tak není divu, že po shlédnutí představení byly děti plny jen těch nejlepších dojmů.

Jana Targová (Obec Hrádek)


Pohodička...
Divadlo Věž z Brna jako obvykle nezklamalo!

Po loňské pohádce Radovanovy radovánky dětem letos tři mladí herci připomněli v hodinovém představení další známý večerníčkovský seriál o malých čmeláčcích: Příběhy včelích medvídků. Nechyběly ani známé písničky, které si spolu s herci notovaly nejenom děti, ale i téměř všechny paní učitelky. Už se těšíme na další hru, kterou tento soubor přiveze.

ZŠ + MŠ Višňová


Kulturní centrum Česká Třebová

připravilo na středeční dopoledne pro děti mateřských škol a prvního ročníku základních škol, zábavnou pohádku Káťa a Škubánek. Toto představení brněnského divadla Věž shlédly nejenom děti z mateřských a základních škol, ale navštívili jej také žáci prvního ročníku Zvláštní školy.
Aktéři tohoto představení zaujali své diváky nejenom svými převleky, ale také výbornou hrou s loutkami a samozřejmě nesmíme zapomenout na výborně zpracovaný příběh podle všem dobře známého večerníčku o flekatém psovi a jeho paničce. Herci si sice role v podstatě vyměnili, Škubánka hrála žena a Káťu muž, to však dětem vůbec nevadilo a toto divadelní představení si s velkou chutí užili.

Mirek Konvalina (OIK TV)


Divadelní vystoupení "Káťa a Škubánek"

V mrazivém dopoledni 27.ledna pospíchaly děti z 1. stupně ZŠ a z mateřinky do Dvorany. Bylo zde pro ně připraveno divadelní vystoupení "Káťa a Škubánek". Postavy známé z Večerníčků ožily na jevišti díky dvěma mladým hercům brněnského Divadla Věž. Představení mělo spád, oba protagonisté využívali nápadité a srozumitelné rekvizity i dekorace.
Publikum se dobře bavilo při Škubánkových boxerských kouscích, větší sympatie dětí však získával darebný kocour Luciáš. Představení se zdařilo, žáci odcházeli spokojení.

Petr Rohlena (ZŠ Smiřice)


Kluci a holky z oční školky moc děkují za úžasné včelí-medvědí řádění na Kladně. Milým hercům, krásné a příjemné herečce děkujeme za sponzorský dar volného vstupného pro naší speciální mateřskou školku. Je z vás cítit (ne z hroudy) velké nadšení pro hraní, jen tak dál....... za děti uč. Eva S., 9.2. 2012.

Oční školka Kladno


Děkujeme moc za krásné představení "Radovanovy radovánky",
byli jsme na něm v Hackerově divadle v Praze a naše Anička se do tohoto kousku zamilovala. ;o) Doufám, že nás v Praze opět navštívíte, budeme se těšit a rádi na Vás opět dorazíme. Hezké jaro přejeme :o))))

Radana


Děkujeme za krásnou pohádku Včelí medvídci od jara do zimy v Bystřici pod Hostýnem.

Marcela Hlobilová


Moc děkujeme za bezkonkurenčně skvělé představení Včelích medvídků v Českých Budějovicích! Ještě dnes o něm Terezka vyprávěla paní učitelkám ve školce:-)

Irena a Terezka


Moje dcera Anička i já chceme moc poděkovat za úžasný výkon v Českých Budějovicích. Byli jste k sežrání!!!!!! Žádné vaše představení si už rozhodně nenecháme ujít!!!!! Přejeme vám hodně rozesmátých diváků a těšíme se na další pohádku z Věže!!!! Pozdravujeme Brumdu s Čmeldou, Čmelinku, Cvrčka, Kvapníka a nakonec i toho tlusťocha Pučmelouda :).

Hanička a Anička


Milé divadlo děkuji vám i za mého Martínka za krásné zakončení prázdnin vaším divadelním představením Příhody včelích medvídků v Uničově. Přejeme vám hodně štěstí a úspěchů v dalších představeních a těšíme se na vaši další návštěvu.

Jana a Martínek


Ahoj Věžáci, díky moc za dnešní představení Radovanovy radovánky.. Nejsem sice úplně věkově typická divačka, ale byla jsem nadšena.. taky to bylo tím, že jsem se ne vlastním přičiněním stala "ozdobou" představení :-). Díky moc a příště zas... Š.

Šára Jásenská


Děkujeme za nádherné představení pro děti na letním táboře v Račicích. Jsme rádi, ze jste s námi mohli "neplánovaně" prožít skoro dva táborové dny, zdokonalili jste se v ping-pongu a nám na oplátku připravili opravdu neopakovatelný zážitek s pohádkou Včelí medvídci. Děti vzpomínají a doufáme, že jsme se neviděli naposledy. Ještě jednou VELKÉ DÍKY !!!!!!!!!! :-)

Martina


Představení v Blansku bylo opravdu vydařené a překvapivě i můj velmi neposedný syn Tomášek celou dobu seděl a zíral:-)) Bylo to krásné a příště si Vás určitě nenecháme ujít. Jen tak dál:-)) Přejeme spoustu dalších úspěchů u dětiček i rodičů:-))

Irena a Tomik:-))


Milé divadlo, dnes jsme byli s mámou na Vašem představení "Příhody včelích medvídků" v Blansku a moc se nám to líbilo, ale hlavně mě. Můžeme se nějak dozvědět, kde hrajete příště?

Mira


Vaše divadelní představení v přírodě na dětském dni v Okrouhlici nemělo chybu. Těším se na další setkání u nás v Ledči nad Sázavou.

Hana Horáková


Ahoj divadlo Věž! Moje šestiletá dcera Anička trvala na tom, že Vám mám napsat. Viděli jsme Vaše představení Radovanovy radovánky v Bazilice CB a moc se nám líbilo. Dokonce i já jsem s otevřenou pusou zíral a nechal se do toho krásného děje vtáhnout. Já totiž mívám na nedělních pohádkách pusu otevřenou vždycky, ale tentokrát to poprvé nebylo od spánku. Anička se ptá, kdy zase přijedete do Budějovic a mám Vás od ní moc pozdravovat. Ještě jednou děkujeme a přejeme hodně úspěchů s pohádkami!

David Koláček


Milé divadlo, gratulujeme ke krásnému webu. Dětem v Hradci se Vaše představení moc líbilo a určitě se na vás zase moc všichni těšíme. Jen tak dál. FHK

Marcela J. FHK


zpět na začátek stránky  |  úvodní stránkaDIVADLO VĚZ - DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI, ŠKOLY I ŠKOLKY, DIVADLO PRO MALÉ I VELKÉ DIVÁKY V RÁMCI CELÉ ČR
Doporučujeme: Divadelní studio  |  Hudební produkce, kulturní a společenské akce  |  Odkazy